Sağlıklı Göz GlacoVIS Gıda Takviyesi - 30 Kapsül

₺569,00

ÖZEL FORMÜL, ÖZEL FAYDA, ÖZEL SONUÇLAR

Göz tansiyonunuzun yükselmesi; retina ve optik sinirin hasarlanması ile görmenizi azaltabilir. Bu durumda göz doktorunuzun verdiği ilaçlar ile göz tansiyonunu düşürmek gerekirken sinir hücrelerini de korumak gerekir. Bu özel besin formülü sitikolin, antioksidanlar ve diğer temel bileşenlerin karışımı vasıtasıyla retina sinir lifini ve optik sinirleri korumaya yardımcı olur. Bu bileşenler; serbest radikalleri bastırmak, sinir hücrelerine zarar verdiği düşünülen hücreleri engellemek, oküler kan akışını desteklemek ve normal vasküler işlevi sağlamak için birlikte çalışır.

30 Kapsül

STK: SAGGOZ.GOVIT.0567 Kategori: Göz Vitaminleri
Ürün İçeriği Tablosu:
Sitikolin 250 mg Vit C 60 mg
Alfa Lipoik asit 100mg Gingko biloba 40mg
Glutatyon 100mg Vit B3 30mg
Taurin 80 mg Resveratrol 20mg
Coenzim Q10 25 mg
 • Sitikolin Mucizesi Glokoma Karşı

Sitikolin: Göziçi basıncını azaltan standart tedavilerden farklı bir mekanizma yoluyla optik sinir sinyallerini normale yakın seviyelere getirerek glokoma karşı koruma sağlamak için kullanılır. Sitikolin, optik sinir hücresi iletişimini artıran membranlardaki yapı taşı olan kolinin ana kaynağıdır.
Nöroproteksiyonda 3 basamak vardır: etkilenmemiş aksonları ve RGC’yi korumak, minimum hasarlı aksonları ve RGC’yi kurtarmak ve onları yeniden canlandırmak.

 • Resveratrol

Resveratrol, glokomda gözlenen trabeküler ağ doku anormalliklerinin önlenmesinde potansiyel olarak bir role sahip olabilir. Resveratrol ganglion hücre tabakası kalınlığını, bu hücrelerdeki lineer hücre yoğunluğunu ve iç retina kalınlığı önemli ölçüde arttırdığını gösteren çalışmalar mevcuttur.

 • Sinerjik Etki

Sitikolin’in bir NRF2 aktivatörü ve antioksidan olan Resveratrol ile sinerjik olarak çalıştığını gösteren çalışmalar mevcuttur.
Sitikolin ve SIRT1 aktivatörü resveratrol, güçlü bir sinerjik etkiye sahiptir. SIRT1’in serum seviyesinde azalması, nöroproteksiyon ve oksidatif stres üzerindeki potansiyel etkiler yoluyla glokomda olası bir rol önerebilir.

 • Koenzim Q10

Retina ganglion hücrelerinin programlanmış ölümünü yavaşlatarak görmenizi korur. Hücre yenilenmesini ve vücuttaki serbest radikallerin (zararlı kimyasalların) atılmasını hızlandırır. Retinal ganglion hücrelerinde yıkımı yavaşlatır. Nöral koruma sağlar. Retinal kan akımını destekler.
Optik sinirde kan dolaşımını iyileştirir.

 • Optik Sinirlerde Kan Dolaşımını İyileştirmek İçin:

Gingko Biloba tüm dokularınızla beraber retina ve optik sinirde kan dolaşımını iyileştirir. Gingko Biloba normal ve yüksek basınçlı glokomda vasküler disregülasyonun düzeltilmesi, progresyonunu azaltılması amaçlarıyla kullanılır.

 • Alfa Lipoik Asit

Alfa Lipoik Asit, oksidatif stresi azaltarak ve glokomda RGC sağ kalımını artırmak için kullanılır.
ALA tedavisinin, optik sinirdeki RGC aksonlarının sayısı üzerinde koruma etkisi, ayrıca retina ganglion hücrelerini iskemik hasardan koruyucu etkisi vardır.

 • Glutatyon

Mitokondriyal disfonksiyonun bir göstergesi olan glutatyon, trabeküler ağı hasardan korumak için işlev görebilirmektedir. Mitokondriyal disfonksiyon damar değişikliklerine neden olarak glokom patogenezine katkıda bulunmaktadır.

 • Taurin

Taurin, bir nörotransmiter olarak merkezi bir rol, merkezi sinir sistemi gelişiminde bir trofik faktör, ozmolit, nöromodülatör ve nöroprotektan olarak çoklu hücresel fonksiyonlarda yer almaktadır. Taurinin hem in vivo hem de in vitro olarak retinal nöronal apoptozu önlediğini açıkça çalışmalar bulunmaktadır. Taurinin koruyucu etkisi, apoptozun doğrudan inhibisyonuna, beyin kaynaklı nörotrofik faktörle ilişkili nöroprotektif mekanizmaların aktivasyonuna ve retinal oksidatif ve nitrozatif streslerin azalmasına bağlanabilir.

 • Vitamin B3

Nikotinamid takviyesi, glokomda iç retina fonksiyonunu iyileştirebilir. Öncüsü B3 vitaminini tüketerek nicotinamide adenine dinucleotide (NAD+) düzeylerini artırmak, gangliyon hücrelerini koruyucu olacaktır. B3 vitamininin oral takviyesi, birçok çalışmada görme fonksiyonunu önemli ölçüde korumuş, optik sinir dejenerasyonunu azaltmış ve ganglion hücre vücut kaybını azaltmış ve ayrıca retina sinir lifi tabakasının incelmesini önlemiştir.

Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00

Color: Pink

 • Pink
 • Black

Size: M

 • XS
 • S
 • M

STK: Kategori: Marka: Model:
Tüm Detayları Görüntüle

Stok Ara

SEPETİM
Toplam Ürün Sayısı: 0

Sepetiniz Şuan Boş

Alışverişe Başla

Menü
KATEGORİLER