Sağlıklı Göz HydroVIS Gıda Takviyesi - 30 Kapsül

₺569,00

KURU GÖZLERİN RAHATSIZ EDİCİLİĞİNE SÜREKLİ RAHATLAMA

Modern insanın çok fazla dijital ekranla göz kontağı kurmasının bir sonucu olarak ortaya çıkan göz kırpma sayısındaki azalma ve göz yaşı buharlaşması göz yaşı kalitemizi bozar ve kuru göz sendromuna neden olur. Çağımızın en yaygın göz sendromlarından birisi olan kuru göz sendromu için üretilen Hydrovis; göz yaşı kalitenizi artırmak için dizayn edilmiştir.

30 Kapsül

STK: SAGGOZ.GOVIT.0590 Kategori: Göz Vitaminleri

KURU GÖZLERE KALICI RAHATLAMA

Modern dünyamızın olmazsa olmazı haline gelen dijital ekranlar; göz kırpma sayısında azalmaya, göz yaşının buharlaşmasıyla kalitesininin bozulmasına ve kuru göz sendromuna neden olur. Çağımızın en yaygın göz sendromlarından birisi olan kuru göz sendromu için üretilen HydroVIS; gözyaşı kalitemizi artırmak için tasarlanmıştır.

30 KAPSÜL

 • Laktoferrin – 50mg
 • Balık Yağı 570mg
 • Omega 3 280mg
 • EPA 180mg
 • DHA 120mg
 • Vitamin E 10mg
 • Gama Linoleik Asit 100mg
 • Alfa Linoleik Asit 200mg
 • Vitamin C 30mg
 • Zerdeçal Ekstresi 40mg
 • Resveratrol 10 mg
 • Hyaluronik Asit 10mg
 • Karabiber ekstresi 5mg
 • Vitamin B5 5mg
 • Vitamin B12 2,4mcg
 • Vitamin B1 1,5mg
 • Vitamin B2 1,4mg
 • Vitamin B6 1mg
 • Vitamin D3 400IU 15 mcg
Kuru Gözler İçin 1 Kapsülde Birleşen Eşsiz Formül.

Kuru Göze Yol Açan Etmenlere Karşı:
Laktoferrin, EPA, DHA, Balık Yağı, Omega 3, Gama ve Alfa Linoleik Asitler, Hyaluronik Asit, Resveratrol, Zerdeçal Ekstresi, B, C ve D Vitaminleri ile kuru göze yol açan enflamasyonda yer alan çeşitli hücrelere ve mediatörlere farklı noktalarda etki ederek güçlü antiinflamatuar tedavi sağlar.

Gözyaşı Kalitenizle Birlikte Yaşam Kaliteniz Artsın.

Laktoferrin, çoğu memelinin sütünde bulunan çok işlevli bir glikoproteindir. İyi bilinen demir bağlama rolüne ek olarak, laktoferrin, hücre proliferasyonu ve farklılaşmasının desteklenmesi ve bir anti-bakteriyel, anti-viral ve anti-parazitik protein gibi birçok önemli biyolojik işlevi taşır. Küçük İnsizyon Katarakt Ameliyatı sonrası göz kuruluğuna neden olur. Ameliyat sonrası verilen oral laktoferrin, katarakt ameliyatından sonra gözyaşı filmi durumunu ve kuru gözü iyileştirir. Gözyaşı filmindeki laktoferrin (Lf), antimikrobiyal etki ve anti-inflamatuar aktivitelerin eşsiz kombinasyonu sayesinde, oküler sağlığın korunmasında önemli bir rol oynar. Laktoferrinin biyofilm oluşumunu engellediği gösterilmiştir ve bu nedenle kontakt lens yüzeylerinin kolonizasyondan korunmasında rol oynayabilir.
Serum laktoferrin, gözyaşı bezindeki asiner hücreler tarafından ve muhtemelen enfeksiyon ve iltihaplanma sırasında gözyaşı nötrofillerinden üretilir. Laktoferrin, demiri bağlayarak patojenin büyümesi için ihtiyaç duyduğu yeterli demiri elde etmesini engeller.
Adı iki kök kelimeden gelir: süte atıfta bulunan “lakto” (ve özellikle laktasyondan gelen “ilk süt”) ve demir bağlayıcı doğasına atıfta bulunan “ferrin”. Mukozal dokudaki etkisinden dolayı, Sjögren sendromu gibi DED’lerde gözyaşı sıvısındaki laktoferrinin azaldığı gösterilmiştir. Laktoferrinin rose bengal boyaması ile negatif ilişkili olduğu bulunmuştur, bu da azalmış laktoferrinin oküler yüzey hasarının bir belirteci olduğunu gösterir.

Hyaluronik Asit vücudun birçok bölgesindeki sıvı kalitesini artırır, kuru gözde en çok ihtiyaç duyulan gözyaşı kalitesinde artışı ve semptomatik iyileşmeyi sağlar.
Resveratrol ve C Vitamini serbest radikal oluşumunu azaltan güçlü antioksidan etkisi ile serbest oksijen radikallerine bağlı oluşan kuru göze karşı etkilidir.

B5 Mucizesi ile Gözünüz Sağlıklı Bakışınız Konforlu.
B5 Vitamini kornea hücre epitelinin yenilenmesini ve rejenerasyonu sağlamada destek olur.
Gözyaşı Üretimi İçin:
B6 Vitamini, magnezyum sitrat emilimini artırarak gözyaşı üretiminde sinerjik etki yaratır.

EPA, DHA : Yeterli dozda spesifik omega-3 yağ asitleri (EPA ve DHA) kullanan araştırmalar, meibomian bezi salgılarının arttığını ve ayrıca inflamatuar gözyaşı filmi sitokin seviyelerinde önemli bir azalma olduğunu göstermiştir. Ayrıca, 17 kontrollü çalışmanın meta-analizi, omega-3 takviyesi alan hastalarda plaseboya kıyasla DED semptomlarında azalma, kornea lekelenmesinde azalma, gözyaşı stabilitesinde artış ve Schirmer skorlarında iyileşme bulmuştur.

GLA, gözyaşı üretimini destekleyen ve iltihabı azaltan prostaglandin E1’in (PGE1) öncüsüdür. Magnezyum, C vitamini ve B6 vitamini gibi diğer besinler, GLA metabolizmasının kofaktörleridir ve omega yağ asitlerinin vücut tarafından uygun şekilde kullanılmasını sağlamaya yardımcı olur.
GLA, ya anti-inflamatuar prostaglandin E1’i oluşturmaya devam eder ya da proinflamatuar araşidonik asit’i (ARA) oluşturan biyolojik olarak aktive edilmişanti-inflamatuar dihomo-y-linolenik asidi (DGLA) oluşturmak üzere uzar. Araştırmalar, GLA’nın kuru göz tedavisinde faydalı olabileceğini gösteriyor, ancak EPA/DHA olmadan verilmemelidir. Anti-inflamatuar DGLA’yı proinflamatuar ARA’ya dönüştürmek için sadece bir enzimatik adım gereklidir ve EPA, DGLA’nın ARA’ya dönüşümüne karşı rekabet ederek DGLA’nın prostaglandin E1’i oluşturmasını sağlar.
ALA-GLA klinik çalışmada, ağızdan LA ve GLA alımının kuru gözle ilişkili oküler rahatsızlığı, kornea epiteliyopatisini, ve konjonktivanın lissamin yeşili boyamasını iyileştirdiği ve gözyaşı PGE1 içeriğini arttırdığı gösterilmiştir.
ALA, oküler yüzey inflamasyonunda güçlü bir anti-inflamatuar ajan olarak hizmet edebilir. ALA’nın anti-inflamatuar etkileri, kortikosteroidlerinkiyle karşılaştırılabilir

D vitamini takviyesinin, başka bir kuru göz tedavisi olan kayganlaştırıcı göz damlalarının etkilerini iyileştirdiğini buldu. Bir 2018 çalışması ayrıca oral D vitamini takviyelerinin gözyaşı kalitesini ve kuru göz semptomlarını iyileştirdiğini belirledi.

Kurkumin, kornea epitel hücresinde hiperozmotik durumunu neden olduğu IL -1ß yukarı regülasyonuna karşı koruduğunu gösterildi

Kuru göz hastalığına (DED) bağlı ağrı, kornea ve konjonktivayı innerve eden trigeminal ganglion (TG) nöronlarının periferik aksonları yoluyla iletilir. Kornea, en yoğun sinir dokularından biridir ve gözdeki ağrı, dokunma ve sıcaklık gibi çeşitli duyulardan sorumludur. Trigeminal sinir ayrıca kornea refleksinde ve gözyaşı üretiminde önemli bir rol oynar. DED, kornea siniri hasarı kornea epitel hücrelerinde hasara neden olabilir ve ağrı ve fotofobi gibi semptomlara yol açabilir. Perinöral olarak verilen Vitamin B1 (tiamin), dorsal boynuz inhibitör nöronlarda asetilkolin sentezini artırarak aksonal akış yoluyla analjezik etkiler gösterir. Ayrıca B12 vitamini, Schwann hücrelerinin çoğalmasını ve miyelinli sinir liflerinin yenilenmesini indükleyerek periferik sinirleri onarabilir. B1 ve B12 vitamininin kornea iyileşmesi için ve kornea nöropatik ağrısını azaltmada etkili bir seçenektir.

Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00
Ay Taksit Toplam
2 ₺284,50 ₺569,00

Color: Pink

 • Pink
 • Black

Size: M

 • XS
 • S
 • M

STK: Kategori: Marka: Model:
Tüm Detayları Görüntüle

Stok Ara

SEPETİM
Toplam Ürün Sayısı: 0

Sepetiniz Şuan Boş

Alışverişe Başla

Menü
KATEGORİLER